תחומי עיסוק

רשלנות רפואית בלידה

לידה הינה אחד האירועים המרגשים והמשמעותים ביותר בחיי משפחה.

לעיתים, למרבה הטרגדיה, הליך הלידה מנוהל באופן בלתי תקין אשר גורם לרך הנולד נכות בלתי הפיכה ובמקרים מסויימים אף גורם למותו.

אירועים של רשלנות רפואית בלידה, אשר כתוצאה מהם נגרם ליילוד נזק נוירולוגי, הינם מקרים קשים והרי גורל עבור היילוד והמשפחה כולה. מלבד הפגיעה הקשה באיכות חיי היום יום של הילד ומשפחתו, הרי שגידול וטיפוח ילד בעל צרכים מיוחדים דורש משאבים כספיים עצומים לצורך מתן טיפול סיעודי, טיפולים רפואיים ופרארפואיים ורכישת אביזרים מיוחדים.

פטירת יילוד במהלך או בסמוך לאחר לידה, הינה אירוע טראומטי עבור המשפחה כולה, אשר מותיר צלקות אשר עלולות ללוות את בני המשפחה לשנים רבות.

על מנת להצליח בתביעה בגין רשלנות רפואית מיילדותית ולקבל פיצוי כספי משמעותי היכול להגיע למיליוני שקלים במקרים של ילד הסובל מנכות משמעותית, יש להוכיח כי היה כשל בניהול הלידה וכי הנזקים של הילוד, או פטירתו, נובעים מאותו הכשל ולא מסיבות אחרות.

הכנת והגשת תביעה מקצועית ואיתנה, דורשת היכרות מעמיקה של התחומים הרפואיים הרלוונטים והיכרות עם המומחים הרפואיים המתאימים ביותר לכל סוגיה.

לאור הקושי המשמעותי הכרוך בטיפול בילד או בילדה עם צרכים מיוחדים, חשוב שעוה"ד המטפל יוכל להתגייס באופן אישי וצמוד לליווי המשפחה לאורך כל התהליך, במסירות ובפניות מלאה, כפי שמשרדנו מקפיד לעשות.